Crawford County Sheriff’s Department

4235 Alma Highway Van Buren, AR 72956
Phone: 479-474-2261    Fax: 479-471-3264

Inmates

Last Name
First Name

Inmate Name Race Sex Show Details
ADAMS, ISAAC EMERY W MALE
ADAMS, JUSTIN KYLE W MALE
ANDERSON, CARL EDWARD W MALE
ANDERSON, CHARLES  B MALE
ARABYAN, ARMEN NMN ARMENIAN MALE
ARCHIE, CHRISTOPHER DUDLEY W MALE
ARNAUD, LAMARC TERRELL B MALE
ARNETT, RODNEY CARLOS B MALE
ARREOLA, JANET ROXANNA H FEMALE
ARTERO, LUIS ANTONIO W MALE
ARTHUR, JERRY JOE W MALE
ARTHUR, RONALD GENE WHITE MALE
ASHLOCK, DONNIE CHARLES W MALE
AUSTIN, CLARISSA LEE W FEMALE
AUSTIN, TEXAS PELLY W MALE
BARBEE, JEREMY JOSEPH W MALE
BARNES, EUREKA ROSHANDA B FEMALE
BARRERA, ERNESTO NMN U MALE
BASKIN, JODIE MARIE W FEMALE
BATEMAN, DANIEL  ANDREW W MALE
BEAUMONT, MICHAEL DUKE W MALE
BELCHER, TAWANA LEIGH W FEMALE
BELTRAN, LILIANA  H FEMALE
BELTRAN, MILTON WILFREDO HISPANIC MALE
BENTLEY, JAMES ALFRED W MALE
BERG, PAMELA SUE W FEMALE
BIBB, CRYSTAL MARIE W FEMALE
BLASINGAME, DANIEL LEE W MALE
BOLDING, PHILLIP ELLIS W MALE
BOSTER, THOMAS LEVI W MALE
BOWLING, TRACE JAMES W MALE
BRAMMER, JENNIFER LYNN W FEMALE
BRAMMER, THOMAS EVERETT W MALE
BREWER, LUCILLE A W FEMALE
BROCK, WILLOW DAWN W FEMALE
BROWN, COREY DEAN W MALE
BROWN, PAUL EDWARD W MALE
BROWN, TRISTAN DALE W MALE
BROWNOTTER, ANTHONY ROBERT W MALE
BRUCE, MICHAEL WAYNE W MALE
BRYANT, RANDY LYNN W MALE
BUTTERY, JODI RENEE W FEMALE
CAGLE, KYLE ANTHONY W MALE
CALDERON, WILFREDO ANTONIO W MALE
CAMPBELL, JACKIE RAY W MALE
CARR, AUSTIN CODY W MALE
CARR, LORRI A W FEMALE
CASTRO, JOSE ANTONIO H MALE
CHAMBERS, TERRENCE  B MALE
CHAPPELL, DAVID LOREN W MALE
CHRISTIAN, KURT M W MALE
CLAYBAUGH, CAMERON CHAD W MALE
COLE, RYAN  LLOYD W MALE
COLIRON, MICHAEL SHANE W MALE
CONNER, SARAH MARIE W FEMALE
CORTES, KARI DEANNE W FEMALE
COWAN, DAVID WEBSTER W MALE
COX, KENNETH DALE W MALE
CRISS, DERRICK LARON B MALE
CRUTCHFIELD, FRANKIE LEE W MALE
CUMMINGS, ROBERT ALLEN W MALE
CUNNINGHAM, DANIEL RAY WHITE MALE
DAVIS, CLARK EUGEN W MALE
DEAN, KRISTIN MICHELLE W FEMALE
DEASON, DAVID NORMAN W MALE
DEBOE, KAILA MARIE B FEMALE
DEER, ROBERT LEE W MALE
DESHIELDS, CODY SHANE W MALE
DEVENA, JACOB EVAN W MALE
DJORANE, ACHREF MOHAMED ADAM U MALE
DUKES, RACHAEL LYNN W FEMALE
DUMAS, JULIE DAWN W FEMALE
DUNCAN, DILLON PAUL W MALE
EARLS, DAN ALLEN W MALE
EARNHART, ZACHARY DAVID W MALE
ENGLES, ERIC JASON W MALE
ESCOBEDO, JOSE NOE H MALE
FADROSKI, BRIAN JOSEPH W MALE
FANTAUZZI, DAMIAN JAMES W MALE
FANTAUZZI, JIMMY  H MALE
FASHING, CHRISTOPHER LEE W MALE
FISHER, TIFFANY KAY W FEMALE
FLYNN, RICKY DON W MALE
FRANCIS, CALVIN DEWITT W MALE
FRANKS, MICHAEL JAMES W MALE
GAONA, HECTOR PEREZ U MALE
GARCIA, DANIEL  HISPANIC MALE
GARRETT, NICHOLAS BLAKE W MALE
GAYER, RYAN ALEXANDER W MALE
GILE, JOSEPH DANIEL W MALE
GIRTY, BILLY JOE W MALE
GLASGOW, TAYLOR RAY W MALE
GLASS, LEVI WILLIAN W MALE
GLOVER, RICHARD LANE W MALE
GRAY, TERRY LEE W MALE
GREEN, BILLY JOE W MALE
GREENFIELD, SAMUEL T W MALE
GRIMWOOD, DAVID LEE W MALE
GROSS, BLAKE ANDREW B MALE
HALDANE, KATRINA JOLYN W FEMALE
HALE, JUSTIN DERRICK W MALE
HALE, MICHAEL WAYNE W MALE
HALL, MICHAEL WAYNE W MALE
HANES, CHADWICK LEWIS W MALE
HARRIS, LASHAWN MONTREAL B MALE
HAYDEN, HUNTER JACKSON W MALE
HENSON, BRADY DERRICK ION W MALE
HEREDIA-UMANA, MARVIN ALEXANDER HISPANIC MALE
HERNDON, JERRY W W MALE
HICKEY, JUSTIN LEE W MALE
HICKEY, KEYLAN NEIL W MALE
HILL, PENNEY JANANN W FEMALE
HOBART, MELANIE ANN W FEMALE
HOLLAND, JACOB HA-KEEM B MALE
HOUSEHOLDER, SETH D W MALE
HOWARD, TROY EDWARD W MALE
HUMPHREY, ALIVIA JANE W FEMALE
HYATT, MARK ANTHONY W MALE
HYDE, JACK LEE W MALE
JACKSON, ANDREW MIXON W MALE
JEFFCOAT, ALLEN RAY W MALE
JOHN, CHRISTOPHER BOYD W MALE
JOHNSON, CHARLES JAMIER BLACK MALE
JOHNSON, PATRICIA ANN B FEMALE
JOHNSON, TERRY W W MALE
JONES, DENNIS DEWAYNE W MALE
JONES, JOHN PAUL W MALE
JONES, MATTHEW WAYNE W MALE
JONES, QUINCY JAMAL B MALE
JONES, RICKY LEE W MALE
JULIAN, BRADLEY DEWAYNE W MALE
KENIEUTUBBE, AUSTIN LEE I MALE
KING, MICHEAL CHADWICK W MALE
KINSEY, GREGORY DALE W MALE
KIRBY, MICHAEL CHAD W MALE
KNIGHT, DELANCY SHAD W MALE
KNOLES, ZACHARY ROBERT W MALE
LAMB, JAMES  LEON W MALE
LAMB, TONY WENDELL W MALE
LEAL, CHRISTOPHER RICARDO W MALE
LEMMON, CHERYL ANN W FEMALE
LEWIS, DEVONTIA RESHAD B MALE
LIMON, RIVER MCCADE W MALE
LIMON, ROMAN MCGUIRE W MALE
LINTON, PATRICK JAMES W MALE
LIPPERT, NICHOLAS TANNER W MALE
LITTLE, JEROME JOSHUA W MALE
LOWE, RON MATTHEW W MALE
LUANGOUDOM, EDDIE NMN W MALE
LUNSFORD, GABRIEL LEE W MALE
LUX, STEPHEN ALAN W MALE
LYLES, STASHA G W FEMALE
MARTIN, EMIL JAY WAYNE W MALE
MATHIS, TREVOR SCOTT W MALE
MATLOCK, JONATHAN LOYNELL B MALE
MAY, KAYLYN TAYLOR WHITE FEMALE
MCCLAIN, JEREMIAH ALLEN W MALE
MCDONNER, ROY DALE W MALE
MCGILL, CHRISTOPHER DAYLE W MALE
MCKINNEY, DEBRA RENEE W FEMALE
MCLEAN, TYRESE DIONNTE BLACK MALE
MELTON, BOBBY JOHN W MALE
MENDEZ, JOHN P H MALE
MERRITT, AMANDA KAY W FEMALE
MILLER, DAMIEN DEWAYNE W MALE
MIYASATO, LAURA PILILANI P FEMALE
MOORE, GUS LEE W MALE
NEICE, RICHARD WILLIAM W MALE
NEWBERRY, ERIC JAMES W MALE
ODEN, BRENT L W MALE
ODOM, CHARLES POWELL W MALE
OLIVER, JORDAN K W MALE
ORTUNO, OSCAR  H MALE
OSBURN, NATHAN ESTEN PAUL W MALE
PAIGE, JASMINE KAY B FEMALE
PAINTER, CHASITEE KALEENA W FEMALE
PATE, ROBERT WAYNE W MALE
PATTERSON, DEDRIC DEANDRE B MALE
PENSE, LAUREN DESTINY W FEMALE
PENSE, RACHEL LEEANN W FEMALE
PEREZ-PINZON, JOSE ANTONIO H MALE
PHENIS, LEVI LOGAN W MALE
PHILLIPS, MARVIN GENE W MALE
POPE, JEFFERY EUGENE B MALE
PULLAN, CANDACE L W FEMALE
RAMIREZ, GALILEO L W MALE
RAMIREZ, ISAI ELISEO H MALE
RANDALL, JOSHUA DAVID W MALE
REDDAY, CASEY ALLAN W MALE
REED, LEONARD NMN B MALE
REED, MICHAEL TATE W MALE
RIBBLE, DANNY LEE B MALE
RIDENOUR, ALLYSON JORDAN W FEMALE
RILEY, ASHLYN FAITH W FEMALE
ROBERTS, JASON THAD W MALE
ROBERTS, LECON  B MALE
ROBINSON, MATTHEW NELSON W MALE
RODGERS, NICKOLAS JAMES W MALE
ROSS, JESSIE B W MALE
RUSSELL, CHARLES WAYNE W MALE
SANDERS, COLTON ADAIR W MALE
SANDERS, DONALD BRUCE W MALE
SANDERS, SETH DANIEL W MALE
SANDY, JEFFREY ALAN W MALE
SARGENT, MICHAEL LEE I MALE
SCHUBERT, MICHAEL THOMAS W MALE
SCHWAB, MICHAEL JASON W MALE
SCOTT, TIFFANY CHRISTINE W FEMALE
SERATT, SHANNON E W MALE
SEVENSTAR, CAMERON CHARLES W MALE
SHARRAH, RICK DEAN W MALE
SHEEN, TRAVIS DAVID W MALE
SHEPARD, JOSHUA ALAN W MALE
SMITH, CORLEY JACOB W MALE
SMITH, ERIC LYNN W MALE
SMITH, LISA NICOLE W FEMALE
SMITH-MASON, AMY LYNN W FEMALE
SOUSA, CORTNEY NICHOLE W FEMALE
STAFFORD, KRISTEN DAWN W FEMALE
STAMPS, KEVIN DEWAYNE W MALE
STEDMAN, DYLAN JOE W MALE
STEPHENSON, CALEB ALEXANDER W MALE
STEWARD, REX COLE W MALE
STEWART, MICHAEL KEVIN W MALE
STEWART, RONALD DELANEY BLACK MALE
STRATFORD, BRONSON HOWARD B MALE
STROUD, CRYSTAL SHYAN W FEMALE
SUTTLES, MATTHEW SCOTT W MALE
SUTTON, PAUL MATTHEW W MALE
SYLVESTER, ALLEN WAYNE W MALE
TAYLOR, JUSTIN DANIEL W MALE
THELLMAN, CORINNE SUSAN W FEMALE
THIBODEAUX, MELISSA ANN W FEMALE
THOMAS, FREDRICK LAMART B MALE
THOMAS, JACKIE LEE W MALE
THOMAS, WARDELL D'ANDRE B MALE
THOMPSON, SARAH ANN W FEMALE
TILLERY, ISAIAH LYNN WHITE MALE
TORRES-VAQUERANO, JOSE ANGEL H MALE
TRAVIS, CORY NEIL W MALE
TRINIDAD, ROBIN  H MALE
TURMAN, HUNTER COLE W MALE
TURNER, ZANE LEE W MALE
VALENCIA, RANDY EUGENE W MALE
VANG, PLAB DEBBIE A FEMALE
WALKER, DONALD TREY B MALE
WALKER, EARL ANDRE BLACK MALE
WALSER, CHRIS ERIC W MALE
WALTERS, KAREN LEE W FEMALE
WALTERS, RICKY LEE W MALE
WALTERS, TYLER ANTHONY W MALE
WALTERS, WESLEY WADE W MALE
WEBER, JEREMY DANIEL W MALE
WELCH, AMY DIANE W FEMALE
WHITE, JAMES MONTREA B MALE
WHITE, JENNIFER COOK W FEMALE
WHITMORE, HAROLD E B MALE
WILLIAM, JEFFERY JOSEPH W MALE
WILLIAMS, CHRISTOPHER EDWARD NEAL W MALE
WILLIAMS, ERIC DONOVAN W MALE
WILLIAMS, JUSTIN KEITH W MALE
WILLIAMS, RICHARD JOSEPH THOMAS W MALE
WILLIAMS, TIMMY LANE W MALE
WILSON, LESLIE EVAN W MALE
WILSON, MAURICE JAMAR B MALE
WISE, LEE JASON W MALE
WOMACK, TYLER ANDREW W MALE
WOOD, DAVID LEE W MALE
WOOD, WILLIE JOE WHITE MALE
WORKMAN, JAMES BLAIN W MALE
WRIGHT, BILLY JOE W MALE
YARBROUGH, CHRISTOPHER JORDAN W MALE
Last Updated: 7/25/2024 2:00:01 AM